Przykład złego copywritingu

CO WIESZ O DOMACH SZKIELETOWYCH?

(tytuł jest sztampowy i nie zapada w pamięć)

Planując tak ważne i kosztowne przedsięwzięcie, jakim jest budowa własnego domu mieszkalnego, warto brać pod uwagę rozwiązania alternatywne wobec tradycyjnych. Z jakiej oferty skorzystać? Jeśli chcemy wypróbować nowe technologie (Pisz zgodnie z oczekiwaniami odbiorcy. Przy tak ważnych inwestycjach nie chcemy eksperymentów tylko sprawdzonych rozwiązań) oraz wybudować wygodny w użytkowaniu dom, istnieje dla nas idealna propozycja (nie używaj sztampowych form nie popartych żadnymi faktami. One nie budują zaufania, wręcz przeciwnie). Możemy zdecydować się na wybór drewnianego domu szkieletowego, stworzonego na wzór tych, które powstają w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Oferta ta posiada wiele niezaprzeczalnych zalet i z pewnością powinno się ją popularyzować w Polsce. Jak dotychczas, nie jest u nas tak ceniona, jak na to zasługuje. Należy więc zacząć od rozpowszechniania wiedzy o tej technologii budowania.

Podstawową zaletą takich domów jest krótki czas ich powstawania (około trzech miesięcy). Następuje to bowiem głównie poprzez montaż elementów przy użyciu gwoździ i metalowych łączników. Jedyne prace „mokre” to kładzenie fundamentów, toteż można je budować także zimą. Dom jest lekki w porównaniu z murowanym . Dlatego tańszy jest jego fundament i transport materiałów. Ponadto w mniejszym stopniu obciąża grunt. Natomiast według ekspertów można otrzymać tak samo wysoką izolacyjność cieplną jak w domu tradycyjnym. Dom szkieletowy jest natomiast w każdym momencie łatwy do przebudowy czy zmiany instalacji. Bez względu na metraż jest też przestronny dzięki małej grubości ścian wewnętrznych.

Fachowcy ostrzegają jednak, że ta atrakcyjna użytkowo i cenowo oferta budowlana posiada również pewne wady. Przede wszystkim brakuje firm z doświadczeniem, specjalizujących się w budowie tychże domów. Jest to bowiem technologia niełatwa. Co oczywiste, nie powinno się zlecać budowy domu szkieletowego firmie, która dotychczas nie budowała w tym systemie i nie może się poszczycić żadną udaną realizacją. Znajomość rzeczy jest tu naprawdę konieczna. Brakuje normatyzacji rynku usług – nie ma ustalonych jednolitych wymiarów dla poszczególnych materiałów. To czasami podwyższa koszty inwestycji. Jeżeli jednak technologia ta będzie zyskiwała na popularności, stopniowo również system budowy i normy rządzące rynkiem ulegną udoskonaleniu a wykonawcy będą tworzyć dla inwestorów nowe, korzystniejsze rozwiązania.

Uwagi, co trzeba zrobić:

  1. Zmienić tytuł na bardziej przykuwający uwagę,
  2. Wyodrębnić więcej akapitów (łatwiej się czyta),
  3. Najważniejsze kwestie wyróżnić pogrubioną czcionką,
  4. Wymienić konkretnie autora tekstu (podkreślenie, że jestem fachowcem, buduje
    zaufanie).
    Poniżej efekt.